Hoppa till sidans innehåll
Foto: Vilma Böttiger

Startlista KM dressyr 6 juni

04 JUN 2019 20:31
På nationaldagen avgörs årets klubbmästerskap i dressyr. Startlista finner ni här.
  • Skapad: 04 JUN 2019 20:31

Samling för samtliga deltagare kl. 09:00 för i ordningställande av bana och betalning av startavgift. Eventuella ändringar av startlistan presenteras vid samlingen. 

  Ryttare Ponny/häst Program Starttid Klass
1 Stella Holst Pegasus LC:1 10:30 Förklass snodd
2 Amanda Saarenala Power LC:1 10:37 Förklass snodd
3 Amanda Nyholmer Gulding LC:1 10:43 KM junior
4 Alice Gärdelöv Vetra LC:1 10:50 KM junior
5 Hanna Gransell Wahlberg Bojan LC:1 10:57 Förklass snodd
6 Vilma Tamm Cappuchino LC:1 11:04 KM junior
7 Jemilia Gatica Forsythe Kalle LC:1 11:11 KM junior
8 Clara Bjurling Nemo LC:1 11:18 KM junior
9 Ida Blommé Långben LC:1 11:25 KM junior
10 Vilma Böttiger Leo LC:1 11:32 Förklass snodd
11 Louise Olsén Sagerstad Pelle LC:1 11:39 KM junior
12 Helena Lundström Pompe LC:1 11:46 Förklass 
13 Linn Issa Musse LC:1 11:53 Förklass snodd
  Paus 15 minuter        
14 Lilly Edsman April LC:1 12:15 KM junior
15 Clara Engström Stora LC:1 12:22 Förklass snodd
16 Jeanette Hjelte Sammy Joe LC:1 12:29 Förklass
17 Carina Svensson Björn K LC:1 12:36 Förklass graman
18 Tessie Berglind Power LC:1 12:43 Förklass snodd
19 Ida Nyberg Gulding LC:1 12:50 Förklass snodd
20 Isabel Roslund Fabila Bojan LC:1 12:57 Förklass snodd
21 Tyra Brown Cappuchino LC:1 13:04 Förklass snodd
22 Lovis Rejnö Pegasus LC:1 13:11 Förklass snodd
23 Melissa Lal Kalle LC:1 13:18 KM junior
24 Hilda Marcusson Frida LC:1 13:25 KM junior
25 Amanda Nyholmer Vetra LB:1 13:32 KM junior
26 Clara Bjurling Kovo LB:1 13:39 KM junior
  Paus 15 minuter bygga om till lång bana      
27 Lisen Pettersson Capriccio LB:2 14:05 KM senior
28 Sofia Larsdotter  Maya LB:2 14:13 KM senior
29 Julia Rasmussen Elton LB:2 14:21 KM senior
30 Ludwig Bjurling Kompis LB:2 14:29 KM Junior
31 Annie Smith Qatinca AJK LB:2 14:37 KM privat
32 Kicki Grape Leo LB:2 14:45 KM senior
33 Barbro Brännemo Elvis LA:3 14:53 KM senior
34 Berit Nilsson Theo LA:3 15:01 KM senior
35 Maggan Bjeklstrand Pjotter LA:3 15:09 KM senior
36 Pernilla Brolin Bonzai LA:3 15:17 KM senior
37 Sofia Sahlman Capriccio LA:3 15:25 KM senior
38 Christina Lindmark Långben LB:3 15:33 KM senior
39 Ludwig Bjurling Max LB:3 15:41 KM junior
40 Lena Dykhoff Elton LB:3 15:48 KM senior
41 Barbro Brännemo Maya LB:3 15:56 KM senior
42 Annie Smith Casablanca Msv B2 16:04 KM privat
Skribent: Erica Westling
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Vällingby RS - Ridsport
Grimsta IP
16258 Vällingby

Kontakt:
Tel: 08388889
E-post: This is a mailto link